مرداب هسل

مرداب هسل

مرداب هسل

خرید بلیط هواپیما

شمال ایران سرشار از جاذبه های طبیعی و گردشگری است.جایی که با قدم زدن در میان طبیعت زیبای آن جاذبه هایی تازه کشف می کنید و در گوشه گوشه اش چشمه ها، رودخانه ها و دریاچه هایی را می بینید که  به طبیعت گردی تان معنایی تازه می بخشند.یکی از جاذبه های گردشگری شمال ایران مرداب هسل میباشد که  با رنگ و بویی متفاوتی که دارد با طبیعت زیبای اطرافش گردشگران زیادی را به خود جلب میکند.

مرداب هسل

مرداب هسل

مسیر دسترسی به مرداب هسل

برای دیدن مرداب هسل باید به طرف چالوس حرکت کنید و وارد جنگل های انبوه آن بشوید. جایی در ۱۰ کیلومتری جنوب غربی چالوس و ۱۵ کیلومتری شمال غربی مرزن آباد جنگل سرسبز و باطراوت مشل موزی قرار گرفته که در دل خود مردابی را جای داده، مردابی که در هر فصلی طبیعت و ظاهری متفاوت دارد و دیدنش همیشه جذاب است.علاوه بر خود مرداب مسیر رسیدن به آن هم بسیار جذاب و دیدنی است. همین که پا به محوطه اطراف مرداب می گذارید صدای جانوران اطراف یکصدا و هماهنگ به گوش می رسد صدایی که لحظه ای خاموش نمی شود و فضای جنگل و مرداب را دلنشین تر و شیرین تر کرده است.

مسیر دسترسی به مرداب هسل

مسیر دسترسی به مرداب هسل

مرداب هسل در فصول مختلف

بر روی مرداب جلبک هایی هست که در بهار و تابستان به رنگ سبز دیده می شوند و مرداب را به شکل زمردی درخشان و گرانبها در می آورند، به محض تمام شدن تابستان کم کم به رنگ قرمز و نارنجی تغییر رنگ می دهد و ظاهر مرداب را گرم و آتشین می کنند، رنگی که در هماهنگی کامل با درختان اطراف است و مناظری سحرانگیز و جادویی را رقم می زند.

پاییز یکی از بهترین زمان ها برای دیدن این مرداب است، در کنار مرداب ابهت عجیبی در انتظار شماست.گویی طبیعت دست به کار شده و برای خلق این همه زیبایی قدرتی جادویی را به کار برده است.در این فصل رنگین کمان رنگ ها مناظری شاعرانه و سحرانگیزی را به وجود آورده اند که مدت ها شما را غرق تماشا می کنند. می توانید در گوشه ای دنج  بنشینید، به صدای موجودات اطراف گوش بسپارید و تا می توانید تابلوی نقاشی طبیعت را نگاه کنید، طبیعت اینجا آنقدر متنوع است که هر چه ببینید سیر نمی شوید.

مرداب هسل در فصول مختلف

مرداب هسل در فصول مختلف

طبیعت مرداب هسل

هسل به معنی آب راکد است و در کنار روستای طلاجو شهرستان چالوس قرار دارد.جاده ای که در مجاورت این مرداب درست شده کمی از تعداد جانورانی مثل لاک پشت ها و وزغ های آن کم کرده است. در گذشته حجم آب این مرداب بیشتر بود و در بعضی از قسمت ها حتی از ۱۵ متر هم بیشتر بود. حدود ۵۰ سال قبل چندین و چند خانواده دامدار در کنار این مرداب زندگی می کردند اما آن ها محل زندگی خود را تغییر دادند تا اطراف این مرداب بکر تر از گذشته شود.

طبیعت مرداب هسل

طبیعت مرداب هسل


دستبندی : مجله گردشگری
|
443 بازدید
|
تاریخ نشر : ۰۴-۰۵-۹۹
|