هر آنچه در مورد سفر به مالزی باید بدانیم

هر آنچه در مورد سفر به مالزی باید بدانیم

هر آنچه در مورد سفر به مالزی باید بدانیم

کشور مالزی به خاطر سواحل متعدد و تنوع جاذبه‌های طبیعی، یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری دنیا، به خصوص برای ورزش‌هایی مانند غواصی است. علاوه بر ساحل و جزیره‌های متعدد، جنگل‌های انبوه و سرسبز یکی دیگر از جذابیت‌های مالزی هستند. علاوه بر جاذبه‌های طبیعی، از نظر جاذبه‌های شهری، برج‌های بلند و رستوران‌های مشهور هم، مالزی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.با آسمان هفتم سفر کنید :

شهر کوالالامپور به بزرگترین ایستگاه آسیا برای گردشگران و تاجران تبدیل و از طرفی، بعنوان یک توقف گاه بین راهی برای مسافران در مسیر جزایر گرمسیری مالزی مانند: پنانگ، لنکاوی و بورنئو و یا به استرالیا شناخته می شود.فرودگاه کوآلالامپور ۴۵ مایل با مرکز شهر فاصله دارد و با قطارهای شهری ۳۰ دقیقه تا کوالالامپور راه است. اگر با اتوبوس یا تاکسی به شهر بیایید ممکن است زمان بیشتری در راه باشید اما لذت عبور از جاده های سرسبز را نیز بهره مند خواهید شد.

.

 

شما برای پیاده روی در شهر زیبای کوالالامپور به کمی حوصله و یک نوشیدنی خنک احتیاج دارید. برای شروع از میدان مردکا، بعد از آن با زمین کریکتی که در سال ۱۹۵۷ در مالزی ساخته شده بروید و گنبد مس “بنای صدر سلطان عبدالصمد” که شما را دگرگون خواهد کرد. سپس بر روی رودخانه کلانگ با هنر دکو، طراحی روی پارچه، یشم و دیگر صنایع دستی که برای جلب توجه توریست ها در رقابت هستند مواجه می شوید. بعد از آن به محله چینی ها بروید و از بازارهای آن دیدن کنید. از غرفه ی میوه های گرمسیری یک نوشیدنی یخ تهیه کرده و میل کنید.

 

در مسیر رستوران و کافه های بسیاری وجود دارد که می توانید غذا با طعم های متفاوت را تجربه کنید. معمولا این غذاها به سبک و سیاق بریتانیایی درست می شود که بسیار لذیذ است، همچنین تجربه نوشیدن بهترین قهوه ی سرد را نیز از دست ندهید.می توانید به مراکز خرید بروید، از مغازه ها دیدن کنید، هنگام خستگی نوشیدنی و غذا بخورید و یا حتی به تئاتر یا سینما بروید. تمامی این کارها می تواند جذاب باشد. پس زمان را از دست ندهید.

 

مسافرانی که دارای پوشش مناسب هستند، می‌توانند به مسجد ملی نیز بروند. این مسجد دارای ساختمانی جذاب و مناره‌ ای با ارتفاع ۲۳۹ فوت است و در سال ۱۹۶۵ ساخته شده است. موزه هنرهای اسلامی دارای مجموعه ‌ای از گنجینه ‌های مربوط به مجمع ‌الجزایر مالای و همچنینچین و هند است و شامل گنج‌ هایی گرانبها از جمله جواهرآلات، پارچه، سرامیک و مهمات جنگی است. این مجموعه در یک چیدمان منحصربفرد به نمایش گذاشته شده‌ و بنابر آنچه که مسوولان موزه می‌گویند، حس تداوم و یکپارچگی در قالب روح اسلامی را القا می‌کند.

 

کشور مالزی به خاطر سواحل متعدد و تنوع جاذبه‌های طبیعی، یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری دنیا، به خصوص برای ورزش‌هایی مانند غواصی است. علاوه بر ساحل و جزیره‌های متعدد، جنگل‌های انبوه و سرسبز یکی دیگر از جذابیت‌های مالزی هستند. علاوه بر جاذبه‌های طبیعی، از نظر جاذبه‌های شهری، برج‌های بلند و رستوران‌های مشهور هم، مالزی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.


|
351 بازدید
|
تاریخ نشر : ۱۹-۰۶-۹۷
|