ویزای دبی

ویزای دبی

ویزای دبی

امارات متحده عربی از مجموعه ی هفت شیخ نشین در اطراف خلیج فارس تشکیل شده است.محبوب ترین شهر توریستی این کشور ، دبی است. دبی شهر بزرگی است و آنقدر رکوردهای جهان را به نام خودش ثبت کرده است که شاید رکوردار رکوردهای جهان هم باشد اما به غیر از آسمان خراش های بلند و خیابانهای تمیز، خیلی جاذبه ها و تفریحات دیگر را هم می توانیم در شهر دبی پیدا کنیم. اگر به دنبال تفریح و هیجان هستید حتما فلای بورد، شیرجه، غواصی و موج سواری در میان آب های خلیج فارس را در برنامه سفرتان بگنجانید مطمئن باشید هیچوقت این هیجانات از یادتان نمی رود، دبی به خاطر فروشگاه ها و بازارهایش برای دوست داران خرید هم، مقصدی جذاب است.با آسمان هفتم سفر کنید :

 

ویزا چیست؟

 

ویزا به مجوز ورود به کشور خارجی گفته می‌شود که کلیه اتباع خارجی (به استثنا اتباع کشورهایی که با یکدیگر قرارداد لغو روادید دارند) پیش از ورود به کشوری بیگانه برابر مقررات ملزم به دریافت آن هستند.در کلیه کشورهای جهان ویزا اتباع بیگانه توسط مراجع قانونی از قبیل سفارتخانه‌ها و… صادر می‌شود، در حالی که ویزای دبی به عنوان مجوز ورود به شهر دبی توسط اداره مهاجرت و وزارت کار این کشور صادر می‌شود و کلیه افراد از جمله شهروندان ایرانی که قصد سفر به دبی به صورت شخصی یا باتورهای دبی را دارند، ملزم به دریافت ویزا در هنگام سفر به این کشور هستند.

البته شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس شامل عربستان سعودی، بحرین، کویت، قطر، عمان و همچنین شهروندان برخی از کشورهای اروپایی از شرایط ویژه برخوردار هستند و می‌توانند به هنگام ورود به خاک کشور امارات ویزای ۹۰ روزه دریافت کنند.البته نوع ویزای امارات بر حسب هدف و مدت سفر متفاوت است و به چند گروه مختلف تقسیم می‌شود. همچنین برای هریک از ویزاها مبلغی نیز از طرف متقاضی ویزای دبی بابت هزینه صدور ویزا پرداخت میشود. همچنین، در صورت دریافت ویزا بدون رزرو هتل یک فقره چک به عنوان ضمانت نیز دریافت می‌شود.

 

 

 

انواع ویزا شهر دبی :

تعیین مدت ویزا رابطه مستقیمی با هدف از سفر دارد و ویزاهای توریستی دارای زمان‌ متغیری هستند. همچنین، کلیه این ویزاها به دو گروه تقسیم میشوند یکبار ورود و چندبار ورود.

ویزای توریستی دبی: ویزای توریستی دبی ۱۴ روزه، یک ماهه و سه ماهه قابل دریافت است و در بعضی مواقع، ویزای یک ماهه را با مراجعه به اداره مهاجرت و پرداخت وجه نقد قابل تبدیل به دو ماهه است.

ویزای ترانسپورت دبی: ویزا ترانسپورت دبی نوع دیگری از ویزیت ویزا است که دارای مدت ۱۴ روز است و قابل تمدید نیست.

ویزای کار دبی: معمولا توسط کفیل یا شرکتی که فرد را استخدام کرده است باید اقدام شود. این ویزای کار به فرد امکان اقامت سه سال در دبی را می‌دهد.

تلفن و آدرس سفارت امارات در تهران :

شهرک غرب – خیابان ایران زمین – تقاطع مهستان پلاک ۲

تلفن : ۴۲۷۹۲۰۰۰-۰۲۱

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا امارات ( دبی ) :

  1. اسکن از پاسپورت .
  2. ۲ قطعه عکس ۶ در ۴ رنگی با پس زمینه سفید .

 


دستبندی : ویزا
|
635 بازدید
|
تاریخ نشر : ۲۵-۰۶-۹۷
|