۱۰ زیپ لاین برتر دنیا

۱۰ زیپ لاین برتر دنیا

۱۰ زیپ لاین برتر دنیا

خرید بلیط هواپیما

  • زیپ لاین آتشفشان آرِنال
  • زیپ لاین وایهکی در نیوزیلند
  • زیپ لاین مانستر اُروکویس تُورو وِردِه
  • زیپ لاین لابادی یا دراگون برث
  • زیپ لاین اِستُو در شهر ورمانت آمریکا
  • زیپ لاین جَگوار کیو
  • زیپ لاین برج ایفل فرانسه
  • آیسی استِرِیت پُینت یا تنگه آلاسکا
  • زیپ لاین دبی
  • زیپ لاین دیوار بزرگ چین

زیپ لاین چیست؟

زیپ‌لاین‌ها از محبوب‌ترین تفریحات جهان برای جوانان و گردشگران ماجراجو به شمار می آیند. تصور سقوط از ارتفاع و حرکت سریع بین دو بلندی هرگز وصف شدنی نیست مگر اینکه یکبار تجربه زیپ لاین را داشته باشید. در حقیقت زیپ لاین نوعی ورزش هیجان انگیز است که برای انجام آن باید از طریق یک کابل محکم و ابزارهای مانند قرقره بین دو نقطه مرتفع جابه جا شوید. اگر بخواهیم یک مثال بزنیم، باید بگوییم که زیپ لاین ها شباهت زیادی به تله‌کابین دارند، با این تفاوت که در زیپ لاین این شما هستید که باید از طریق یک کابل محکم در ارتفاع پرواز کنید؛ اگر اهل هیجان و تجربه‌های خاص در سفر هستید، این مطلب را از دست ندهید. بدون مقدمه و خیلی سریع به سراغ معرفی زیپ لاین های برتر دنیا می‌رویم.

10زیپ لاین برتر دنیا

۱۰زیپ لاین برتر دنیا

۱ _ زیپ لاین آتشفشان آرِنال

تصور کنید در ارتفاع هستید و زیر پای شما دهانه‌ی یک آتشفشان قرار دارد، چه حسی به شما دست می‌دهد؟ نگران می‌شوید و یا شاید هم جیغ بلندی بکشید. بله، این همان حسی است که بعد از سوار شدن بر زیپ‌لاین آرِنال Arenal Volcano به شما دست می‌دهد. اگر اهل سفر و گردش باشید، می‌دانید کشور کاستاریکا از مهم‌ترین پاتوق‌های گردشگری و طبیعت‌گردی دنیاست و از پرطرفدارترین تفریحات هیجان‌انگیز در کاستاریکا نیز استفاده از زیپ‌لاین آتشفشان ۷۰۰۰ ساله آرنال است. موقعیت جغرافیایی کشور کارستاریکا این امکان را فراهم کرده است تا بیش از ده زیپ لاین معتبر دنیا را به گردشگران معرفی کند که زیپ لاین آرنال رتبه اول را دارد. شرایط آب و هوایی مناسب، نزدیکی به منطقه توریستی آرنال و دسترسی به ساحل کاستاریکا از بارزترین ویژگی های این زیپ لاین محسوب می شوند.

10 زیپ لاین برتر دنیا

۱۰ زیپ لاین برتر دنیا

۲ _ زیپ لاین وایهکی در نیوزیلند

منطقه‌ی وایهکی Waiheke Island از مهم‌ترین مناطق توریستی نیوزیلند به حساب می آید. وجود پارک جنگلی وایهکی و بزرگ‌ترین زمین گلف نیوزلند، فرصت خوبی برای علاقه‌مندان به ورزش و تفریح فراهم می‌کند. علاوه بر گلف بازی و کمپ در پارک جنگلی، هیجان زیپ‌لاین معروف نیوزیلند را هم از دست ندهید. از منحصربه‌فردترین ویژگی زیپ‌لاین وایهکی Waiheke نیوزلند، وجود دو خط زیپ‌لاین موازی است؛ بنابراین می‌توانید خود و همراهتان با همدیگر و هم‌زمان تجربه‌ی زیپ‌لاین را داشته باشید.

10 زیپ لاین برتر دنیا

۱۰ زیپ لاین برتر دنیا

۳ _ زیپ لاین مانستر اُروکویس تُورو وِردِه

از مشهورترین زیپ‌لاین‌های چهارفصل دنیا زیپ‌لاین مانستر تُورو وِردِه Orocovis Toro Verde در جزایر پورتوریکو است. این زیپ‌لاین ۱ و نیم مایل (تقریبا ۴.۲ کیلومتر) طول دارد و به همین خاطر در سال ۲۰۱۶ به‌عنوان طولانی‌ترین زیپ‌لاین دنیا معرفی شد. پیشنهاد می‌کنیم زمانی که هوا بارانی است از این زیپ‌لاین استفاده کنید تا از برخوردِ قطرات باران به پوستتان زمانی که با سرعت ۹۰ مایل بر ساعت در لابه‌لای درختان در حرکت هستید، لذت ببرید.

10 زیپ لاین برتر دنیا

۱۰ زیپ لاین برتر دنیا

۴ _ زیپ لاین لابادی یا دراگون برث

یکی از طولانی‌ترین زیپ‌لاین‌های دنیا در سطح اقیانوس زیپ‌لاین لابادی Labadee در کشور هائیتی است که با نام دراگون برث (Dragon’s Breath) هم شناخته می‌شود که به معنای نفس اژدهاست. این زیپ‌لاین در ارتفاع ۵۰۰ پایی از سطح دریا قرار دارد و می‌توانید با استفاده از آن با سرعت حدود ۵۰ مایل بر ساعت از بالای اقیانوس و جزایر هائیتی عبور کنید. برای استفاده از این زیپ لاین کافیست به ساحل لابادی مراجعه کنید. گرانترین و مجهزترین تور لابادی که شامل زیپ لاین نیز می شود، تور رویال کارائیب نام دارد.

10 زیپ لاین برتر دنیا

۱۰ زیپ لاین برتر دنیا

۵ _ زیپ لاین اِستُو در شهر ورمانت آمریکا

زیپ‌لاین استو ورمانت Stowe Vermont ازمعروف ترین زیپ‌لاین‌های جنگلی دنیاست. شهر ورمانت طبیعت بی‌نظیری دارد که از جمله آنها می توان به دریاچه چمپلین، کوه های گرین اشاره کرد. البته این منطقه درختان افرای فراوانی دارد و یکی از قطب های صادرکننده چوب و شیره افرا به سراسر جهان محسوب می شود. به گفته گردشگران دو فصل عالی برای استفاده از زیپ لاین استو وِرمانت وجود دارد، پاییز و زمستان. جالب است بدانید بسیاری از عکس‌های سلفی از جنگل ورمانت از طریق زیپ‌لاین گرفته می‌شود. زیپ‌لاین اِستُو همانند زیپ‌لاین ویهگ نیوزلند این امکان را دارد که دو نفر هم‌زمان باهم سوار شوند.

10 زیپ لاین برتر دنیا

۱۰ زیپ لاین برتر دنیا

۶ _ زیپ لاین جَگوار کیو

کشور بلیز (Belize) که تا سال‌ها مستعمره کشورهای هم‌جوار خود بود پس از استقلال سیاسی به دلیل مدیریت درست صنعت گردشگری خود، رشد کرد و شکوفا شد. پتانسیل اصلی گردشگری بلیز به طبیعت‌گردی و گردشگری فرهنگی بر پایه تمدن مایا برمی‌گردد؛ اما علت معروفیت  زیپ‌لاین جَگوار بلیز Jaguar Cave آمریکای مرکزی عبور آن از غاری به همین نام است. در تمام ‌مسیر زیپ‌لاین، فیلم کوتاهی از سرگذشت مردم بلیز بخش می‌شود، این در حالی است که زیپ‌لاین سواران لحظه‌ای در روشنای روز و لحظه‌ای در تاریکی غار هستند. اگر به این زیپ‌لاین بروید، مسیر عبوری شما از بالای رودخانه‌ی بلیز، غار جَگوار و خانه‌های بومی است که اگر شانس داشته باشید ، می‌توانید برای چند ثانیه رقص مردم بومی بلیز و سرخ‌پوستان را مشاهده کنید.

10 زیپ لاین برتر دنیا

۱۰ زیپ لاین برتر دنیا

۷ _ زیپ لاین برج ایفل فرانسه

اگر شلوغی برج ایفل شما را اذیت می‌کند و یا دوست دارید سریع به طبقات بالای برج برسید، می‌توانید از زیپ‌لاین برج ایفل استفاده کنید. برج ایفل پاریس پربازدیدترین جاذبه‌ی توریستی جهان می باشد و همیشه مملو از جمعیت است . بنابراین شما می‌توانید با استفاده از زیپ‌لاین علاوه بر تجربه‌ی سرعت ۵۰ مایل بر ساعت (حدودا ۹۰ کیلومتر بر ساعت) از نمای زیبای شهر پاریس نیز لذت ببرید تا به برج ایفل برسید.

10 زیپ لاین برتر دنیا

۱۰ زیپ لاین برتر دنیا

۸ _ آیسی استِرِیت پُینت یا تنگه آلاسکا

آلاسکا به دلیل وجود یخچال ‌های بزرگ و کوه‌های زیادی که دارد در میان ورزشکاران و ماجراجویان مشهور است. یکی از بزرگ‌ترین زیپ‌لاین‌های دنیا که بر فراز کوه و یخچال‌های طبیعی قرار دارد زیپ‌لاین آلاسکا Icy Strait Point است که وسعت تقریبی آن برابر با ۱۸ زمین فوتبال استاندارد می باشد. از جذابیت‌های دیگر زیپ لاین آلاسکا امکان استفاده‌ همزمان ۸ نفر از آن است. این یعنی می‌توانید به مدت یک ساعت و نیم به‌صورت تیمی هیجان عبور از ارتفاعات و جنگل آلاسکا را تجربه کنید.

10 زیپ لاین برتر دنیا

۱۰ زیپ لاین برتر دنیا

۹ _ زیپ لاین دبی

در میان ‌برترین‌های جهان همیشه جایی برای نام دبی وجود دارد. در زمینه‌ی زیپ‌لاین نیز دبی Jebel Jais Flight خود را به رقبای دیگر رساند و توانست رکورد بلندترین زیپ‌لاین شهری دنیا را به نام خود ثبت کند. این زیپ‌لاین از رأس الخیمه دبی تا کوه جیص ادامه دارد و می‌تواند روزانه ۴۰۰ نفر را جابه‌جا کند. زیپ‌لاین دبی که به نام پرواز بر فراز جبل جیص (Jebel Jais Flight) یا جبل جیص فلایت معروف است، حدود ۲۸۳ کیلومتر طول و ارتفاع بالغ ‌بر ۱۶۰۸ متر از سطح دریا دارد که معادل ۲۸ زمین فوتبال می‌شود. خریداران تور دبی می توانند از زیپ لاین دبی استفاده نمایند.

10 زیپ لاین برتر دنیا

۱۰ زیپ لاین برتر دنیا

۱۰ _ زیپ لاین دیوار بزرگ چین

نوبتی هم باشد نوبت به کشور چین می‌رسد. تصور کنید برای بازدید از دیوار بزرگ چین به‌جای قدم زدن پرواز کنید، چه حسی به شما دست می‌دهد؟ زیپ‌لاین “سیماتای” Great Wall of China Zipline در چین چشم‌انداز فوق‌العاده زیبایی از دیوار بزرگ چین به شما می‌دهد. این زیپ لاین در حال حاضر تنها زیپ لاین دنیاست که از روی یکی از عجایب هفتگانه دنیا می گذرد. یعنی این‌بار به‌جای آنکه سلفی با پس‌زمینه‌ی دیوار چین بگیرید؛ می‌توانید عکس هوایی خاص بیاندازید.

10 زیپ لاین برتر دنیا

۱۰ زیپ لاین برتر دنیا


|
239 بازدید
|
تاریخ نشر : ۳۰-۰۴-۹۹
|